Op vrijdag 19 september vindt in Arnhem de jaarlijkse Airborne herdenkingsceremonie plaats. Tijdens deze bijzondere dag worden alle geallieerden herdacht die hun leven gaven bij hun pogingen om de John Frostbrug over de Rijn te veroveren en te behouden, tussen 17 en 26 september 1944 (Slag om Arnhem).
De herdenkingsdienst begint in de Eusebiuskerk, waarna een stille tocht leidt naar het Airborneplein. Daar zorgt de Arnhem Scouting Band voor de muzikale omlijsting. Ook dit jaar zullen oud-militairen uit Nederland en het buitenland aanwezig zijn om samen respect te betuigen. De ceremonie start om 19.00 uur.
Aansluitend verandert de Rijnkade in Arnhem opnieuw in het toneel van Bridge to Liberation, een indrukwekkende avond vol muziek, dans en verhalen. Optredens van Emma Heesters, 3JS, Janna, Michael Wilmering, Introdans en het Phion Orkest brengen samen een krachtig eerbetoon aan moed, hoop en vrijheid. Het evenement begint om 20.30 uur en is live te volgen op NPO 3 en Omroep Gelderland, of via de livestream op www.bridgetoliberation.nl.
(foto: airborne-herdenkingen)